Własnoręcznie wykonany Pan Stop z pewnością nie tylko będzie atrakcyjną ozdobą pokoju ucznia klasy 4, ale również praktyczną pomocą nauki bezpieczeństwa oraz obowiązujących znaków drogowych. Moje dzieci już wykonały swojego Pana Stopa. Jeśli również chcecie, aby on zagościł w Waszych domach, podam Wam dokładną instrukcję krok po kroku jego wykonania. Zapraszam do wspólnej zabawy.
Pan Stop – potrzebne materiały
Do wykonania Pana Stop będziecie potrzebować:
- długiej drewnianej łyżki może być też szpatułka
- 8 spinaczy do bielizny mogą być drewniane lub plastikowe
- 2 patyczki na ręce np. po lodach lub gałązek bądź grubej tektury
- blok techniczny biały
- blok techniczny kolorowy
- kolorowe kredki i flamastry
- długopis, ołówek
- czarny marker
- bibułę na włosy
- nożyczki
- klej w sztyfecie
- linijka
- małe guziki
- 1patyczek do szaszłyków bądź gałązka
- pistolet na gorąco + klej
Pan Stop wykonanie krok po krok
Na technice dzieci wykonują Pana Stopka. Zazwyczaj jednak jedna godzina lekcyjna nie wystarczy, aby go zrobić w całości. Uczniowie część pracy wykonują w domu.
Wykonanie Pana Stopa zaczynamy od narysowania na zewnętrznej stronie łyżki oczu, nosa oraz ust. O ile nos jest nie konieczny to oczy i usta to podstawa. Starajcie się, aby Pan Stop miał jak najbardziej przyjazny uśmiech.
Potem tworzymy z bibuły włosy naszemu ludzikowi. W zależności czy będzie to Pan czy Pani możemy zdecydować się na bujną kobiecą fryzurę bądź krótką męską czuprynę. Gdy już buzia będzie gotowa przechodzimy do wykonania ubranka Pana stopa. Może być koszula lub sukienka.
Następnie klejem na gorąco mocujemy patyczki imitujące dłonie naszego ludzika oraz ubranko. Do ubranka możecie przykleić guziki czy inne elementy odblaskowe, które zwiększa widoczność Pana Stopa. Jeśli doszliście do tego etapu możecie być z siebie dumni. Połowa pracy za Wami.
Pora teraz na przygotowanie kartoników z znakami. Musicie wyciąć 8 różnokolorowych kartoników o wymiarach 5 cm x 6 cm. Wybierzcie te kolory, które najbardziej lubicie. Następnie wytnijcie 8 białych kartoników o wymiarach 4 cm x 5 cm. Na białych kartonikach narysujcie znaki oraz wykonajcie opis. Starajcie się wybierać różne znaki. Pomocny będzie kodeks drogowy. Znajdziecie go również w wersji online.
To od Was zależy, który znak drogowy wybierzecie. Ostrzegawczy, nakazu czy zakazu? Dzięki takim znakom Wasz Pan Stop będzie naprawdę bardzo efektownie się prezentował. Gdy znaki będą już gotowe naklejcie je na kolorowe kartoniki.
Pora teraz na spinacze. Przymocujcie je do łyżki klejem na gorąco tak, aby zacisk znajdował się od zewnętrznej strony łyżki. To pozwoli Wam na łatwą zmianę kartoników w razie potrzeby. Delikatnie luzując zaciski włóżcie w nie kartoniki. Pan Stop jest już prawie gotowy.
Musicie tylko wykonać znak stopu. Wytnijcie biały kartonik o wymiarach ok. 3 – 4 cm i narysujcie na nim czerwony znak stopu. Znak przymocujcie do wykałaczki. Jeśli okaże się że wykałaczka jest zbyt długa skrócie ją nożyczkami. W zasadzie to już ostatni element Pana Stopa. Ciekawa jestem jak Wam wyszedł. Koniecznie pochwalcie się w komentarzach